TR EN

ASTRO SUMMER CAMP KONUŞMACILARI

ASTROLOJİ YAZ OKULU PROGRAM EĞİTMENLERİ VE KONUKLAR

Astroloji Yaz Okulu bu özgün programı kapsamında; küresel astroloji topluluğunun tanınmış isimlerine, alanlarının uzmanı isimler tarafından yapılacak konuşmalara, geniş temalar yelpazesinde sunulacak derslere ve uygarlık tarihinde önemli bir yere sahip Girit’in zengin tarihine, kültürüne, efsanelerine, geçmişten bugününe dair özgün temalara ışık tutacak konuk konuşmacılara ev sahipliği yapacak.

.

.

 

Demetra George

Oregon Universitesi’nden Edebi Klasikler dalında M.A. dereecesi alan Demetra George profesyonel bir astrologtur. 1971 yılından beri astroloji alanında aktif olup, 2002 yılında Teori ve Anlayış alanında Regulus ödülüne layık görülmüştür. Arketipsel mitoloji ve tradisyonel teknikler konularında uzmanlaşan George, “Asteorid Goddesses, “Astrology for Yourself”, “Mysteries of Dark Moon, Finding our way through dark” ve “Astrology and the Authentic Self” kitaplarının yazarıdır. Uluslararası düzeyde sunumlar yapan Demetra, 1992’den bu yana Yunanistan, Mısır ve Hindistan’daki kutsal yerlere eğitim amaçlı ziyaretler düzenlemektedir. Halen antik Yunanca’dan Hermetik medikal astroloji metinlerinin toplu eserlerini çevirmektedir. Demetra akıl hocalığı ve astroloji eğitiminin her seviyesinde kişiye özel eğitimler sunan Thema: Foundation of Astrology’nin direktörüdür: Yorumun temelleri, harita yorumu, Helenistik Astroloji, mitsel asteroidler ve astrologlar için antik Yunanca. Kepler College’ta ve Oregon Universitesi’nde Astroloji Tarihi eğitimi vermiştir. Eugene, Oregon’da yaşamaktadır.

Konuşma Teması

.

 

..

 

 

Wendy Stacey

Wendy Stacey, B.A., M.A, Dip LSA uluslar arası Mayo Astroloji Okulunun direktörü ve Londra Astroloji Okulu’nun eğitmenidir. İngiliz Astroloji Derneğinin 2002’den bu yana başkan yardımcılığını yapmaktadır. Astrological Journal’da öğrenciler için 50’den fazla makale yazmış ve psikolojik astroloji, dünya, finansal ve araştırma astrolojisinde global ölçekte sunumlar yapmıştır. Consulting with Astrology (2012), Uranus Square Pluto (2012), The Houses by Element (2016), Astrology and Relationships (2016) kitaplarının yazarıdır ve The New Generation (2012) ve The Professional Astrologer (2016) kitaplarına katkıda bulunmuştur. Wendy 2014 yılında İngiltere’de Charles Harvey “Astroloji’ye fevkalade hizmet” ödülünü almıştır.

Konuşma Teması

.

.

.

 

Lynn Bell

Lynn Bell danışman, yazar ve astroloji eğitmenidir. Astrolojiye yaratıcı yaklaşımı ile bilinen Lynn Bell, astrolojide ve evrende anın arketipsel kalıplarını anlamak için daima daha derinlere bakmaktadır. Paris’te ve tüm Fransa’da on yıl kadar eğitim verdikten sonra, 1995’te Londra’daki The Center for Psychological Astrology (CPA) eğitmen oldu ve MISPA ile online eğitim yanında hala orada eğitim vermektedir. Psişeye ve danışanlarının hayatlarındaki içsel işleyişe ve onlara verilen bilgi ile yaptıkları seçimlere derin ilgisi vardır. Buna ek olarak, LSA ve Oxford’ta FAS Yaz Okulu’na ve pek çok gruba misafir konuşmacı, Astrology University’ye online olarak katılmaktadır. Avustralya, Bali, Çin, Meksika, ABD, İngiltere ve Avrupa’nın pek çok yerinde konuşmalar yapmıştır.

Konuşma Teması

.

 

 

 

.

 

R. Hakan Kırkoğlu

Ülkemizde astroloji eğitimine öncülük eden Kırkoğlu, Tarih ve Ekonomi (Boğaziçi Üniversitesi) alanlarında yüksek lisan ve İşletme Mühendisliği (İTÜ) lisans dereceleri aldı. 35 yıla yaklaşan astroloji birikimi ve tecrübesini danışmanlık yönünde ve kurmuş olduğu Göklerin Bilgeliği okulunda sunmaya devam ediyor. R. Hakan Kırkoğlu 1997 yılında Londra’da Faculty of Astrological Studies okulunu birincilikle bitirerek Veritas ödülüne layık görüldü. 2000 yılından bu yana ülkemizde astrolojinin profesyonel uygulamasında bir örnek haline geldi. 1999 yılından bu yana İngiltere, ABD, Avustralya, Polonya ve Sırbistan’da uluslararası konferanslara katılan, UAC (United Astrology Conference) Dünya Astrolojisi Koordinatörü ve daha sonra key speaker olan Kırkoğlu Astroloji Zamanları (1991), Göklerin Bilgeliği (2005), Ruhun Yolculuğu (2010) kitaplarının da yazarıdır. Makaleleri pek çok dile çevrilen R. Hakan Kırkoğlu’nun Tarih alanında yazmış olduğu “İlm-i Nücum ve 18. Yüzyıl Osmanlı Sarayındaki Rolü” adlı yüksek lisans tezi yakından kitap olarak yayınlanacaktır. Kırkoğlu Göklerin Bilgeliği Okulu’nun kurucusu ve aynı zamanda ISAR Türkiye temsilcisidir.

Konuşma Teması

.

.

 

 

.

 

.

 

Christos Archos

Christos Archos, Atina, Yunanistan’da yaşayan bir astrologtur. Psikoloji okudu ve iki master derecesi bulunmaktadır ama aynı zamanda 2004 yılından bu yana profesyonel olarak astroloji içindedir. Araştırmaları ilişkiler, sinastri, astropsikoloji, CBT danışmanlığı, varoluşsal psikoloji ve Psikosentez üzerinedir. Bu konularda değişik makaleler ele almış, kendi ülkesinde radyo ve TV programlarına katımıştır ve omtimes.org insanlık şifa vakfının Yunanca baş editörüdür. ISAR Yunanistan temsilcisi durumundadır.

Konuşma Teması