TR EN

GİRİT HAKKINDA

ASTRO SUMMER CAMP bu Yaz Girit’in merkezinde, Heraklion’da!

Bu yıl ASTRO SUMMER CAMP Yunanistan’ın en büyük adası Girit’in başkenti  Kandiye‘yi (Heraklion) merkez alıyor.

Astroloji Yaz Okulu Öğrenim Programı  23-26 Haziran 2017 arasında Heraklion merkezinde konumlu Aquila Atlantis Hotelde gerçekleşecek.  Konferans Otelinin merkezi konumu sayesinde katılımcılar yürüyerek şehrin merkezini keşfetme fırsatı bulabilecekler.

Astroloji Yaz Okulu Öğrenim Programını takip edecek Gezi/Keşif Turları ise, 27 Haziran- 1 Temmuz 2017 tarihlerinde düzenlenecek olup her bir tematik günlük keşif turu Heraklion merkezden hareketle, astroloji, mitoloji, tarih sohbetleri eşliğinde adanın kuzeyinden güneyinde, doğusundan batısına keşfedeğer rotalarına  uzanacak!

.

Girit, Yunanistan’da  çok özel bir ada!

Girit, Yunan adalarının en büyük, nüfusu en yoğun adası olmakla beraber, dünyanın 88. büyük,  Sicilya, Sardunya, Kıbrıs ve Korsika’yı takiben de Akdeniz’in 5. Büyük adasıdır. Girit çevresindeki birkaç ada ve adacıklar ile birlikte, Yunanistan’ın 13 idari biriminden biri olan Girit bölgesini oluşturmaktadır.

Adanın başkenti ve en büyük şehiri, ASTRO SUMMER CAMP 2017’nin de düzenleneceği  Herakllion’dur.

Adanın, Neolitik çağlara kadar uzanan uzun bir geçmişi vardır. Bununla birlikte, ilk Avrupa uygarlığının, özellikle Orta ve Doğu Girit’te gelişen ve halen Avrupa’nın en eski kaydedilmiş uygarlığı olarak kabul edilen Minoan Uygarlığı’nın (c. 2700-1420 BC) doğum yeri olarak bilinmektedir.

Ada Minos çağlarının antik kalıntıları ile dolu olup, Minoan uygarlığının en ünlü yapıları olan  Knossos ve Festos saraylarına evsahipliği yapmaktadır.  Girit, Yunanistan’ın ekonomi ve kültür mirasının önemli bir bölümünü oluştururken, kendine özgü şiir ve müziği gibi özgün  yerel kültür özelliklerini korumaktadır.

Girit’in çeşitli bölgelerinde, özellikle kentlerde veya gelişmiş Kuzey kıyılarında; adanın göze çarpan zenginlikleri, kozmopolit yapısı  ve çağlar boyu  medeniyetlere ev sahipliği yapan yerleşim alanı olarak eşsiz tarihi ve mitolojik hikayeleri bir bir keşfedilmeye başlandıkça ziyaretçiler kendilerini  bir adadan çok başlı başına bir ülkede hissettiklerini dile getirirler. Girit muazzam  tarihi ve geçmişten bugüne taşıdığı, bugün dahi gözle görülebilir  izler ile tarihçilerin ve arkeologların cenneti olarak da anılır.


Girit hepsini bir arada sunuyor: doğal güzellikler, binlerce yıllık kültür, tarih ve özgün yerel  tatlar

Etkileyici ve ihtişamlı peyzajı, berrak denizleri, gerçek anlamda  benzersiz ve kendi tarzları ile farklılaşan  yüzlerce köyleri ve  küçük şehirleri, benzersiz bitkileri, otları, çiçekleri ve bahçeleri, açık denizlerle buluşan keskin engebeli ünlü dağları, özgün  gelenekleri ve kültürleri ile birlikte Girit, keşfedilebilecek herşeyi bir bütün olarak ziyaretçilerine sunar. Canlı, dinamik yapısı, zengin tarihi, dünyaca ünlü mutfağı, özgün müziği ve gelişmiş zanaat alanlarının misafirperver insanları Girit’i Yunanistan’ın en popüler seyahat ve tatil merkezlerinden biri kılar. Girit, ziyaretçilerine, görkemli plajları, antik hazineleri, gelenekleri, yemek kültürü ve cömert ruhunu yansıttığı canlı kentleri ve rüya gibi köyleri kuşatan peyzajı ile sihirli bütün sunar. Girit’te parlak medeniyetlerin kalıntılarına hayran olabilir, muhteşem kumsalları, etkileyici dağ manzarası, verimli vadileri ve dik kanyonları keşfedebilir ve adanın zengin gastronomik kültürünün bir parçası haline gelebilirsiniz.

Çağlar boyu tarihiyle Girit, mitolojik hikayelerin ve efsanelerin adası!

Girit antik Yunan mitolojisinin birçok hikayesinin zeminini oluşturur. Mitoloji ve efsane, Girit’e, mitoloji tanrılarının en büyüğü  olan Zeus’un doğum yeri olma ayrıcalığını vermiştir.

Girit mitolojisi, birçok müzede ve adanın her köşesindeki arkeolojik alanlarda hayranlık uyandıran arkeolojik hazinelerin dile gelişi gibidir, ve efsaneler, adadaki gerçek antik kalıntılar ve bulgulara güçlü bir şekilde bağlıdır; Girit keşfedilesi efsanevi öykülerle doludur.

GİRİT’E ULAŞIM                                                                                           NEREDE KALINIR?