TR EN

Lynn Bell

Lynn Bell

Lynn Bell danışman, yazar ve astroloji eğitmenidir. Astrolojiye yaratıcı yaklaşımı ile bilinen Lynn Bell, astrolojide ve evrende anın arketipsel kalıplarını anlamak için daima daha derinlere bakmaktadır. Paris’te ve tüm Fransa’da on yıl kadar eğitim verdikten sonra, 1995’te Londra’daki The Center for Psychological Astrology (CPA) eğitmen oldu ve MISPA ile online eğitim yanında hala orada eğitim vermektedir. Psişeye ve danışanlarının hayatlarındaki içsel işleyişe ve onlara verilen bilgi ile yaptıkları seçimlere derin ilgisi vardır. Buna ek olarak, LSA ve Oxford’ta FAS Yaz Okulu’na ve pek çok gruba misafir konuşmacı, Astrology University’ye online olarak katılmaktadır. Avustralya, Bali, Çin, Meksika, ABD, İngiltere ve Avrupa’nın pek çok yerinde konuşmalar yapmıştır.

Lynn 2016’da Charles Harvey “astrolojiye fevkalade hizmet” ödülünü aldı. Kitapları uzun yıllar süren pratiğinin ve araştırmalarının ürünüdür: halen yeniden edit edilen Cycles of Light: Solar Returns, Planetary Threads: Patterns of Relating between Families and Friends, IBIS Press tarafından basıldı. Lynn Edebiyat dalında derece sahibidir ve Eriksonyen hipnoz alanında eğitim görmüş ve aile terapisi ve diğer psikolojik teknikler alanında kayda değer çalışmalar yapmıştır.

 

Eğitmenin ASTRO SUMMER CAMP 2017 Konuşma Teması

Çember açıldığında: Jüpiter Dönüşü

Jüpiter’in rolü büyüme getirmek olabilir ama büyüme her zaman kolay ve beklendiği gibi olmaz.Her Jüpiter dönüşü 12 yıl boyunca süren döngüyü kırar.

Her Jüpiter döngüsü bizden hayata yeni bir yönle adım atmamızı ister.Çoğunlukla biz daha önceki zamanlarda bize açık olmayan boyutlarda büyümek için davet ediliriz. Eğer biz elverişli durumda isek, şanstan çok lütüf olasıdır.Dış gezegenlerin doğum haritamızdaki Jüpiter’le olan açılarını ele aldığımızda, bu büyüme döngüleri bize genelde standart astroloji metinlerinde bahsedilenlerden daha karmaşık arketiplerden daha karmaşık diğer büyüme tempolarını ortaya çıkarır ve hayatımızı büyük bir güçle süpürmeye başlar. Aynı zamanda, Şans çeberini kollektif ve kişisel olarak harekete geçirdiğinden, bu dönemde devam eden Jüpiter Terazi’nin etkilerine de bakacağız.

Astroloji Pratiğinde Aile Dinamikleri

Güneş ve Ay, Satürn ve Venüs çocukluğumuzun ve ebeveynlerimizin büyük yönetici güçleri yoluyla en önce deneyimlenirler. Dünyayı onların bize verdiği işaretlerle yorumlarken, diğer yandan onların tepkileri hayatımızda ve haritamizda tekrar eden gezegen kalıplarında görülen daha geniş ailemizin ve atalarımızın başarı ve başarısızlıkları, gariplikleri ve yetenekleri yani başkaları tarafından etkilenir. Ne kadar yakından bakarsak, daha önceki kuşaklardan gelen hikayelerin yansıttığı değişik tarihlerin, paralel olayların, garip kadersel dönüşlerin gizemli tekrarlarını görürüz. Geçmişimizi onurlandırmak ama aynı zamanda kendi hayat yolumuzda ilerlemek için bu kalıpları tanımlayacak ve üzerinde çalışacağız. Daha önemlisi, bize kendi deneyimlerimizde isyan eden atalarımızın yaşanmamış enerjilerini nasıl karşılarız ? Kendi yolumuza gitmeden önce bize soru soran geçmişin hayaletleri neler ? Hem kendinizin hem de aile üyelerinizin haritalarını yanınızda getirin.