TR EN

R. Hakan Kırkoğlu

R. Hakan Kırkoğlu

Ülkemizde astroloji eğitimine öncülük eden Kırkoğlu, Tarih ve Ekonomi (Boğaziçi Üniversitesi) alanlarında yüksek lisans ve İşletme Mühendisliği (İTÜ) lisans dereceleri aldı. 35 yıla yaklaşan astroloji birikimi ve tecrübesini danışmanlık yönünde ve kurmuş olduğu Göklerin Bilgeliği okulunda sunmaya devam ediyor. R. Hakan Kırkoğlu 1997 yılında Londra’da Faculty of Astrological Studies okulunu birincilikle bitirerek Veritas ödülüne layık görüldü. 2000 yılından bu yana ülkemizde astrolojinin profesyonel uygulamasında bir örnek haline geldi. 1999 yılından bu yana İngiltere, ABD, Avustralya, Polonya ve Sırbistan’da uluslararası konferanslara katılan, UAC (United Astrology Conference) Dünya Astrolojisi Koordinatörü ve daha sonra key speaker olan Kırkoğlu Astroloji Zamanları (1991), Göklerin Bilgeliği (2005), Ruhun Yolculuğu (2010) kitaplarının da yazarıdır. Makaleleri pek çok dile çevrilen R. Hakan Kırkoğlu’nun Tarih alanında yazmış olduğu “İlm-i Nücum ve 18. Yüzyıl Osmanlı Sarayındaki Rolü” adlı yüksek lisans tezi yakından kitap olarak yayınlanacaktır. Kırkoğlu Göklerin Bilgeliği Okulu’nun kurucusu ve aynı zamanda ISAR Türkiye temsilcisidir.

.

.

.

Eğitmenin ASTRO SUMMER CAMP 2017 Konuşma Teması

Zodyak Açılımı ile Yaşam Dönemlerimizi Okumak

Helenistik döneme ait tekniklerin yeniden kazanımı ile birlikte, öngörümsel astrolojide yeni ufuklar kazanıyoruz. Zodyak Açılımı bir bakıma, hayatımızın ana aşamalarını ve bu aşamalardaki koşulları, etkin olup olmadığımızı görmek açısından çarpıcı veriler sunuyor. Astro Summer Camp’te bu önemli tekniği nasıl kullanacağımıza dair pratik örnekler işleyeceğiz. Aynı zamanda Helenistik astrolojinin temel ilkeleri üzerinde de duracağız.

Bir 18. Yüzyıl Osmanlı Müneccimbaşısının Kişisel Kütüphanesi

Bu sunum kişisel kitaplarından ve aynı zamanda ev eşyalarından hareket ederek bir 18. Yüzyıl müneccimbaşısının zihin haritasını ve hayatını ortaya koymayı amaçlıyor. Osmanlı tarihindeki yüksek lisans çalışmasıyla Kırkoğlu bir müneccimin hayatını ve yerini gün ışığına çıkarmaya çalışıyor. Aynı zamanda müneccimin yıllık ahkamlarında yer alan önemli konulardan da örnekler sunacak.

Sayılar, Harfler ve daha fazla Gizem

Ezoterik bilginin bir kolu olarak astroloji sayıların ve harflerin kendi içrek anlamları ile çok şey paylaşmakta. Kırkoğlu son zamanlarda ezoterik sembollerin arasındaki ilişkileri daha fazla araştırarak astroloji pratiğimize bakışta yeni yollar denemekte. Kendinizle ilgili daha çok şey keşfetmek için haritanızı da yanınıza alın.

Doğum öncesi yeniay/dolunay haritaları

Doğum haritamız tek başına gibi görülse de aslında daha büyük gezegensel döngülerin bir parçasıdır. Doğum öncesi yeniay ve dolunay haritaları şu anki hayatımıza ait önemli konulara ve aldığımız rollere ilişkin önemli bilgiler sunarlar. Bu konuşma, “Harita yorumunun araçları”na ek olarak, dünyevi hayatımızdaki amaçlarımızın ve çatışmalarımızın ana çerçevesini aydınlatmayı deniyor.